CRCF 0051 0071

Moduł chłodzący o szerokości RACK z opcją free-cooling (11,0 – 17,5 kW)

Moduł chłodzacy RACK CRCF 0051 - 0071 to urządzenie używane w różnego rodzaju centrach danych, serwerowniach itp.  gdzie należy zapewnić chłodzenie. Jednostka może pracować przy wysokich obciążeniach cieplnych oraz dużym zagęszczeniu szafy (ponad 40 kW/m2). Urządzenie wyposażono hermetyczną sprężarkę spiralną pracującą na czynniku chłodniczym R410A, wentylatory osiowe EC wyposażone w silniki bezszczotkowe oraz chłodnice cieczy zapewniające redundantne działanie urządzenia. Sprężarkę umieszczono na gumowych amortyzatorach. Jednostka CRCF działa w trybie free-cooling, wykorzystując zimne powietrze z zewnątrz. Kiedy temperatura otoczenia spada poniżej wartości zadanej, schładzana woda przepływa przez układ free-cooling’u zamiast przez chłodnicę. Pozwala to zaoszczędzić duże ilości energii. Moduł jest dostępny w wersji podstawowej oraz LT – dla niskich temperatur zewnętrznych.

Zasada działania:

Poszczególne jednostki umieszcza się pomiędzy półkami w jednym rządzie. W wersji InRow (CRC-I) ciepłe powietrze (około 35 oC) zasysane z tyłu urządzenia schładza się i jest wyrzucane z drugiej strony (18 – 20 oC). Między szafami powstają tzw. gorące i zimne korytarze.  Ważne jest, aby uniemożliwić mieszanie się powietrza ciepłego i chłodnego. Zjawisko takie znacznie pogarsza jakość chłodzenia. Aby zapobiec temu zjawisku, puste miejsca w pionach szaf wypełnia się panelami zaślepiającymi.

Wersje:

  • Wersja do zabudowy;
  • Wersja rzędowa.

Właściwości urządzenia:

  • WYSOKA SPRAWNOŚĆ:

Jednostki CRCD łączą wysoką sprawność wynikającą z zastosowania nowoczesnych wentylatorów EC i  układu bezpośredniego odparowania za sprężarką inwerterową oraz niskie zużycie energii. W porównaniu do tradycyjnych sprężarek ON/OFF zastosowane rozwiązanie potrafi zmniejszyć zużycie energii nawet o 50% przy częściowym obciążeniu.

  • ELASTYCZNOŚĆ:

Zarówno wersja do zabudowy i rzędowa są przystosowane do podłączenia zasilania zarówno od góry i od dołu. Umożliwia to szybki i łatwy montaż w każdych warunkach.

  • ZINTEGROWANE, DYNAMICZNE ZARZĄDZANIE TEMPERATURA:

Urządzenie wyposażono w nowoczesny algorytm zarządzania temperaturom. Dzięki użyciu czterech czujników (2 na wywiewie i 2 na nawiewie), zapobiega się rozwarstwieniu temperatury co maksymalizuje korzyści energetyczne. Dodatkowo sterownik optymalnie dobiera temperaturę nawiewu – tak, aby uniknąć niepożądanego wykraplania.

  • MODUŁOWOŚĆ:

Jednostki CRCD charakteryzują się standardowymi wymiarami szaf RACK. Dzięki temu idealnie nadają się do wszelkich centrów danych, serwerowni itp.

Pliki do pobrania:

Ulotka