CRCC 0020 - 0036

Agregat wody lodowej RACK (16,1 – 31,2 kW)

Agregat wody lodowej RACK CRCC 0020 - 0036 to urządzenie używane w różnego rodzaju centrach danych, serwerowniach itp.  gdzie należy zapewnić chłodzenie. Jednostka może pracować przy wysokich obciążeniach cieplnych oraz dużym zagęszczeniu szafy (ponad 40 kW/m2). Urządzenie wyposażono w wentylatory osiowe EC wyposażone w silniki bezszczotkowe które gwarantują niskie zużycie energii.

Zasada działania:

Poszczególne jednostki umieszcza się pomiędzy półkami w jednym rządzie. W wersji InRow (CRC-I) ciepłe powietrze (około 35 oC) zasysane z tyłu urządzenia schładza się i jest wyrzucane z drugiej strony (18 – 20 oC). Między szafami powstają tzw. gorące i zimne korytarze.  Ważne jest, aby uniemożliwić mieszanie się powietrza ciepłego i chłodnego. Zjawisko takie znacznie pogarsza jakość chłodzenia. Aby zapobiec temu zjawisku, puste miejsca w pionach szaf wypełnia się panelami zaślepiającymi.

Wersje:

  • Wersja do zabudowy;
  • Wersja rzędowa.

Właściwości urządzenia:

  • WYSOKA SPRAWNOŚĆ:

Jednostki CRCD łączą wysoką sprawność wynikającą z zastosowania nowoczesnych wentylatorów EC i  układu bezpośredniego odparowania za sprężarką inwerterową oraz niskie zużycie energii. W porównaniu do tradycyjnych sprężarek ON/OFF zastosowane rozwiązanie potrafi zmniejszyć zużycie energii nawet o 50% przy częściowym obciążeniu.

  • ELASTYCZNOŚĆ:

Zarówno wersja do zabudowy i rzędowa są przystosowane do podłączenia zasilania zarówno od góry i od dołu. Umożliwia to szybki i łatwy montaż w każdych warunkach;

  • ZINTEGROWANE, DYNAMICZNE ZARZĄDZANIE TEMPERATURA:

Urządzenie wyposażono w nowoczesny algorytm zarządzania temperaturom. Dzięki użyciu czterech czujników (2 na wywiewie i 2 na nawiewie), zapobiega się rozwarstwieniu temperatury co maksymalizuje korzyści energetyczne. Dodatkowo sterownik optymalnie dobiera temperaturę nawiewu – tak, aby uniknąć niepożądanego wykraplania.

  • REDUNDANCJA:

Obydwie dostępne wersje urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić pełną redundancje działania systemu chłodniczego. Zostało to osiągnięte dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych obiegów, każdy z niezależnym modułem hydraulicznym. Pozwala to przyłączyć pierwszy obieg do obiegu pierwotnego z Freecooling, a drugi do agregatu wody lodowej.

  • MODUŁOWOŚĆ:

Jednostki CRCD charakteryzują się standardowymi wymiarami szaf RACK. Dzięki temu idealnie nadają się do wszelkich centrów danych, serwerowni itp.

Pliki do pobrania:

Ulotka